Lautakunnat

Maskun lautakunnat 1.8.2021-31.5.2025

Kaikkien luottamushenkilöiden sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@lh.masku.fi

Hyvinvointilautakunta
Keskusvaalilautakunta
Rakennus- ja ympäristölautakunta
Tarkastuslautakunta
Tekninen lautakunta
Varhaiskasvatus- ja opetuslautakunta

Hyvinvointilautakunta 

  • Kokouspäivät 2021: 19.8., 16.9., 14.10., 18.11., 9.12.

Varsinaiset jäsenet Varajäsenet Puolue
Simola Aki
Puheenjohtaja
Pahikkala Jarmo KOK
Hirvonen Sanna
Varapuheenjohtaja
Heinonen Jyri PS
Hanski Marco Aulio Henri KESK
Hiippavuori Katriina Erama-Kuosmanen Paula KOK
Suvitie Pekka Koivusalo Sanna SDP

Esittelijä/sihteeri

   

Keskusvaalilautakunta 

Varsinaiset jäsenet Varajäsenet
Pahikkala Jarmo
Puheenjohtaja
1. kutsumisjärj.
Aaltonen Heli
Kemppainen Alli
Varapuheenjohtaja
2. kutsumisjärj.
Nilsson Eija
Aulio Kari 3. kutsumisjärj.
Honkasalo Timppa
Viranko Anja (Viivi) 4. kutsumisjärj.
Kankare Markku
Virtanen Markku 5. kutsumisjärj.
Koivusalo Sanna
  6. kutsumisjärj.
Nikkarla Touko
  7. kutsumisjärj.
Palola Anne
  8. kutsumisjärj.
Hietanen Aila
Löfstedt Maija
Sihteeri
 

Rakennus- ja ympäristölautakunta 

  • Kokouspäivät 2021:  17.8., 21.9., 19.10., 16.11.ja 14.12.

Varsinaiset jäsenet Varajäsenet Puolue
Rokka Jani
Puheenjohtaja
Koskinen Pekka SDP
Rantala Heidi
Varapuheenjohtaja
Heinonen Pasi KOK
Hellgren Juha-Matti Pöyhönen Päivi PS
Kivikko Jouko Niittumaa Mika PS
Laaksonen Tomi Jaakkola Seija KESK
Pausio Sanna Suominen Olli J. VIHR
Savela Hanna-Kaisa Leskinen Heidi KOK

Oksanen Jonna  esittelijä/sihteeri

   
 Ahtiainen Laura esittelijä/sihteeri    

 

Tarkastuslautakunta 

Varsinaiset jäsenet Varajäsenet Puolue
Ahonen Rene
Puheenjohtaja
Halmekangas Sanna VIHR

Hillgren Olavi
Varapuheenjohtaja

Kemppainen Kari SDP
Erama-Kuosmanen Paula Savela Hanna-Kaisa KOK
Helenius Pirkko Aulio Rauno KESK
Kaisalmi Aki Lehtiö Janne VAS
Kero Anne Hiippavuori Katriina KD
Lantee Raimo Eura Ville PS

Tekninen lautakunta 

  • Kokouspäivät 2021: 10.8., 14.9., 12.10., 9.11. ja 14.12.

Varsinaiset jäsenet Varajäsenet Puolue
Linkoala Petri
Puheenjohtaja
Mykrä Ville KOK
Tuomi Juha Varapuheenjohtaja Hummelin Juhani PS
Harkila Minna Jaakkola Seija KESK
Heinonen Pasi Koivisto Rami KOK
Jokila Terhi Ahonen Rene VIHR
Järvinen Pekka Virtanen Kirsi SDP
Pöyhönen Päivi Niittumaa Tuija PS
Lehtinen Mikko
Esittelijä/sihteeri
   

Varhaiskasvatus- ja opetuslautakunta 

  • Kokouspäivät 2021: 17.8. ja  31.8

Varsinaiset jäsenet Varajäsenet Puolue
Kivirinta Erika
Puheenjohtaja
Niittumaa Tuija PS
Koivisto Rami
Varapuheenjohtaja
Oikarinen Anu KOK
Eura Ville Koivukangas Jyrki PS
Helin Minna Örnberg Jarno VIHR
Hirvonen Antti Vikström Pasi PS
Kyynäräinen Piia Rannikko Jenni SDP
Leskinen Heidi Honkasalo Timppa KOK
Mussaari Jaakko Rantala Heidi KOK
Salo-Saarinen Kirsti Heininen Tanja KESK
Pekka Karenmaa
Esittelijä/sihteeri